Dlaczego posiadanie responsywnej strony internetowej jest tak ważne w odniesieniu do serwisów hazardowych?

W sieci pojawia się coraz więcej serwisów hazardowych. Jest to olbrzymi biznes, który każdego dnia generuje niebotyczne zyski dla właścicieli internetowych kasyn. Każda taka nowa strona to rosnąca konkurencja dla pozostałych. Ostatecznie o tym, która strona będzie cieszyć się największym powodzeniem, a zatem przyniesie największy zarobek, decyduje kilka różnych czynników. Jeśli użytkownik potrzebuje atrakcyjnego bonusu, należy ustalić kod bonusowy, taki jak LV BET kod promocji. Jeśli użytkownik potrzebuje wysokiej jakości strony, na której może również czytać wiadomości o swoich ulubionych grach, takich jak krosnocity, powinien zostać utworzony. Niezwykle ważnym – jeśli nie najważniejszym z nich – jest wygoda klienta, a o niej mówiąc nie można pominąć responsywności strony internetowej.

Kim jest użytkownik?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie o rolę responsywności i to, dlaczego jest ona tak istotna szczególnie w przypadku serwisów hazardowych, trzeba najpierw wyjaśnić, kim są użytkownicy – a dokładniej mówiąc klienci – kasyn online.

Zdecydowanie użytkownik internetowego serwisu hazardowego to nie jest typowy gamer, który spędza czas przy swoim “pececie”. Bo gaming nie jest tożsamy z hazardem, a gracz wcale nie musi być hazardem zainteresowany. Grupa odbiorców kasyn internetowych jest znacznie szersza i bardzo nieprecyzyjna. Wszystko po to, by… ściągnąć jak najwięcej użytkowników. Wystarczy przyjrzeć się profilowi bywalca zwykłych kasyn. Stereotyp zdegenerowanego mężczyzny, który grając w ruletkę czy pokera sączy kolejne drinki i odpala jednego papierosa od drugiego dawno nie ma odbicia w rzeczywistości.

Dziś odbiorcami kasyn – zatem także tych internetowych – są zarówno kobiety, jak i mężczyźni o różnym statusie materialnym, w różnym wieku i na każdym etapie życia. Słowem wszyscy. Nie są to jednak osoby, które korzystają z internetu na PC w zaciszu swojego domu, tylko odbiorcy, którzy ulubione gry i serwisy internetowe chcą mieć pod ręką – czyli w swoim smartfonie czy tablecie. Chcą korzystać z serwisów hazardowych tam, gdzie mają na to ochotę – niekoniecznie z fotela w swoim domu.

Także z punktu widzenia dostawcy internetowych usług hazardowych ogromne znaczenie ma to, by swojemu klientowi dostarczyć rozrywki – i szansy na skorzystanie ze środków z depozytu. Dlatego też użytkownik musi mieć dostęp do strony z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia.

Dlaczego responsywność jest tak ważna?

Tu dochodzimy do zasadniczej kwestii – czyli właśnie zagadnienia responsywności. Responsywna strona internetowa, to taka, której okno dopasowuje się do wielkości urządzenia, na którym jest wyświetlana. Jednak nie chodzi tu tylko o zmniejszenie widoku strony, bo trudno sobie wyobrazić, by treść wyświetlana na 11- czy 15-calowym wyświetlaczu była możliwa do przeczytania na wyświetlaczu smartfona. Jest to przede wszystkim zmiana układu strony, by jej opcje były wygodne w odbiorze dla użytkownika.

Inne aspekty posiadania responsywnej strony internetowej

Utrzymanie dobrej widoczności w Google serwisu hazardowego jest dużym wyzwaniem, dlatego każda z praktyk, która w tym pomaga, jest pożądana. A właśnie strony internetowe o strukturze responsywnej są przez Google wspierane. Sklepy internetowe, blogi, portale, a także kasyna online, oparte na nowoczesnej responsywnej architekturze po prostu wyświetlają się wyżej. Co za tym idzie, mogą liczyć na większą liczbę odwiedzin.

Należy pamiętać, że responsywne strony internetowe to nie jedyne istniejące na rynku rozwiązania mobilne. Obok nich istnieją także typowe strony mobilne. Są to jednak wersje bardziej zaawansowane i stworzone specjalnie na urządzenia mobilne – niezależnie od “głównej” strony, wyświetlanej na laptopach i pecetach. Strony responsywne są tu tańszą i prostszą alternatywą, która nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów. Mamy tylko jedną (responsywną) wersję strony, która jest odpowiednia na wszystkie urządzenia.   Art.spons.